Preparation Table GN1/1 Depth: 700 mm Housing height: 650 mm 2-door
2-türige Belegstation für GN1/1 mit eingeschäumtem Verdampfersystem, Umluftkühlung, elektronischer Regelung, Hygieneausführung. Aufsatz geeignet für 4 x GN1/3.
| Temperature: | +2°C / +10°C |
| Capacity per section: | 8 x GN1/1 |
| Accessories: | 2 racks stainless steel (AISI 304) 2 pairs of rails, tip-proof |
Built-in cooling
Automatic defrosting and evaporation of the defrost water using hot gas, refrigerating unit for ambient temperatures of min +16°C up to +25°C, ready to plug in
| Dimensions: | 1250 x 700 x 850/1300 mm (LxTxH) |
| Connected load: | 400 W / 230 V |
| Refrigeration output: | 322 W -15°C VT |
| Refrigerant: | R290 / 80 gr |
| Energieverbrauch: | 2,97 kWh/24 h |
| Version | Article number | Gross price plus VAT |
|---|---|---|
| turned down all round | KBM 721162 | 6.613 € |
Remote cooling
Ready for connection by customer, automatic defrosting and defrost water run-off
| Dimensions: | 1150 x 700 x 850/1300 mm (LxDxH) |
| Connected load: | 80 W / 230 V |
| Refrigeration output: | 310 W -15°C evap. temp |
| Version | Article number | Gross price plus VAT |
|---|---|---|
| turned down all round | KBO 721162 | 6.239 € |
Accessories
(Surcharge for drawers instead of hinged doors)
| Drawers | Article number | Gross price plus VAT | |
|---|---|---|---|
| Drawer GN1/1, useful height: 216 mm | 1/2 | 1/2 | 700070 | 671 € |
| Drawer GN1/1, useful height: 115 mm | 1/3 | 1/3 | 1/3 | 700071 | 955 € |
| Drawer GN1/1, useful height: 115/329 mm | 1/3 | 2/3 | 700072 | 693 € |
| Accessories | Artikelnummer | Brutto-Preis zzgl. MwSt. |
|---|---|---|
| Rack GN1/1, 325 x 530 mm, stainless steel (AISI 304) | 701435 | 43 € |
| Pair of rails, tip-proof, stainless steel (AISI 304) | 700550 | 43 € |

