Series 620 | GN2/1 2-Temperature-Refrigerator
2-temperature refrigerator, inside and outside made of stainless steel (AISI 304), hygienic design, with convection refrigeration and self-closing door, lockable. The Electronic control is equipped with an automatically ECO-Mode, fan and defrost control by demand and an illuminated 3-digit LCD display.
| Temperature: | -2°C / +12°C in top compartment -18°C / -22°C below |
| Dimensions: | 720 x 790 x 2050 mm (LxDxH) |
| Capacity: | 10 x GN2/1 + 8 x GN2/1 |
| Refrigeration output: | 300 W -10°C VT (cooling) evap. temp. 250 W -30°C VT (freezing) evap. temp. |
| Accessories: | 4 racks, stainless steel (AISI 304) 4 pairs of rails, tip-proof |
Category: ❄︎$$$ Refrigerators
Built-in cooling
Automatic defrosting and evaporation of the defrost water using hotgas, cooling aggregate for ambient temperatures of min +16°C up to +40°C, ready to plug in
| Connected load: | 650 W / 230 V |
| Energy consumption: | 7,25 kWh/24 h |
| Refrigerant: | R290 / 100 g (cooling) R290 / 80 g (freezing) |
| Article number | Gross price plus VAT |
|---|---|
| HKMNT62-02 | 6.430 € |
Remote cooling
Ready for connection by customer, defrosting electrically and defrost water run-off
| Connected load: | 250 W / 230 V |
| Article number | Gross price plus VAT |
|---|---|
| HKONT62-02 | 6.077 € |
Accessories
| Accessories | Surcharges | Article number | Gross price plus VAT |
|---|---|---|
| Rack GN2/1, 530 x 650 mm, stainless steel (AISI 304) | 700068 | 97 € |
| Pair of rails, stainless steel (AISI 304), tip-proof | 700580 | 57 € |
| Door hinge shifted from right to left | 700199 | 170 € |

